Shopping Cart

O nás

Jsme mladí lidé, kteří pěstují zeleninu, ovoce a chovají slepice. Vzděláním jsme sice umělci, ale v žilách nám proudí sedlácká a pastevecká krev. Snažíme se hospodařit způsobem, který je trvale udržitelný i pro budoucí generace.

Kořeny našeho projektu

Na podzim roku 2019 jsme si pronajali opuštěnou zahradu na kraji Olomouce. Posekali jsme trávu, prořezali ovocné stromy a připravili záhony. Během zimy jsme si naplánovali co kde budeme pěstovat. Velkou inspirací nám byli a jsou knihy o permakultuře, bezorebných technikách a biodynamickém zemědělství.

Láskou jsi a v Lásku se obrátíš

Láska je našim hnacím motorem. Podle nás je to ta nejzákladnější a nejsilnější energie, ze které je všechno a všichni stvořeni. S pokorou a respektem pečujeme o půdu. Pravidelně ji dodáváme dostatečné množství organické hmoty, nepoužíváme žádná umělá hnojiva ani pesticidy. Nemáme bio certifikaci, ale řídíme se dle zásad ekologického zemědělství.

Teprve s naší misí začínáme

První rok jsme hospodařili na 0,2 ha. Druhým rokem se rozrostli na 1 ha. Do budoucna plánujeme založit sociální družstvo, kde pospolu budou pracovat staří i mladí, lidé se závislostí, s porouchanou duší nebo tělem, matky samoživitelky… Rádi bychom vytvořili komunitu, kde každý najde bezpečné místo pro práci a život.  

Kdo za tím vším stojí

zahradnik_marek

Mára

Zahradník a hlava projektu
"Jsem rád, že se moje záliba stala mou obživou. Při každodenní práci venku a pozorování přírody se člověk na ni skvěle naladí a tak snáze nalézá cestu k sobě samému"
zahradnice_violka

Violka

Zahradnice a srdce projektu
"Je radost pozorovat, jak dříve zanedbaný pozemek dostává novou tvář, zahrada doslova září radostí a my s ní. Cesta ekologického zemědělství je cesta budoucnosti jak pro nás a pro naše děti, tak pro přírodu samotnou. "
"Zahrada Vesna, to jsou pro mě srdcaři tělem i duší. Na kraji Olomouce pěstují s láskou zeleninu bez chemie a měšťanům tak nabízejí alternativu zelenině pěstované v duchu průmyslového zemědělství, která se dováží v kamionech přes celou Evropu. Nám, co se snažíme o zodpovědnější spotřebu, tak nabízejí dostupnou místní produkci. Doufám, že jsou jednou z prvních vlaštovek olomouckých bio zelinářů!"
Jakub Sobotka
"Jsem moc vděčná za možnost podporovat mé zdraví lokální zeleninou a zároveň s tím i podporovat pěstitele, kteří se rozhodli do tohoto projektu dát svou energii a své srdce."
Veronika Navrátilová