Shopping Cart

Často kladené otázky

Negativně, ale je v jeho vlastním zájmu, aby k žádným přestřikům ani přeletu hnojiva nedošlo. V případě jakéhokoliv pochybení, bychom kontaktovali ÚKZUZ. Zatím se chová ohleduplně.

I kdybychom byli obklopení panenskou přírodou, tak se znečištění z postřiku, hnojiv a bůhví čeho všeho k nám dostane (v kompostu z kompostárny, slámy v hnoji nebo jen tak ze vzduchu). Jsou studie, které našli rezidua pesticidů v ekologicky obhospodařované půdě i po několika letech. Zjišťoval jsem si víc informací k této problematice a v případě přestřiku nebo přeletu hnojiv můžu kontaktovat ŮKZUZ a ten to bude následně řešit. Někde člověk začít musí a pozemek, na kterém pěstujeme je v přímém sousedství s pozemkem, který vlastníme(akorát ještě 8let běží výpověď z pachtu). Změna musí přijít zespoda od zemědělců, vlastníku půdy a v důsledku od každého z nás komu současný stav nevyhovuje.

V jednom podílu se nachází to, co zrovna dozrává. Většinou je to 7+ druhů zeleniny a váhově cca 4-15 kg. Jarní jsou lehčí protože se skládají ze salátů, špenátu, ředkviček, kedluben, jarních cibulek a pórku. Letní a podzimní jsou pestřejší a těžší, protože už je více kořenovky, plodovky a všemožných košťálu. Například ke konci září může obsahovat květák, mrkev, celer, ředkev, kukuřici, dýni, rajčata, salát. Další týden bude složení skoro nebo úplně jiné. Člověk se pak v kuchyni přizpůsobí ročnímu období, ve kterém žije a nutí ho to být vynalézavý při vymýšlení jak zeleninu zpracovat. Jeden podíl vystačí pro dva dospělé a dvě děti na týden tak akorát, ale záleží… S přihlášením se do KPZ a platbou předem na sebe částečně berete riziko v případě zásahu “vyšší moci” a případné neúrody. Naoplátku se Vám dostane čerstvé, bez chemie pěstované zeleniny v množství větším než malém. Nejsme bio certifikovaní (pletí, setí sázení ruční práce, proti hmyzu mechanické zábrany a tomu ostatnímu předcházíme zúrodňováni půdy kompostem, hnojem, výluhy a zákvasy) , ale ve výsledku srovnatelná kvalita za nižší cenu než v obchodě. Navíc nabízíme vajíčka z volného chovu, marmelády a kimči vlastní produkce.

Vejce nejsou součástí zeleninových podílů, ale můžete si je objednat zvlášť za cenu 7kč/ks.

Odběrová místa máme 2: Bar klid v ruchu (letní kino) a Olomouc bez obalu na Kateřinské ulici. Dále je možné si objednávky vyzvedávat přímo na zahradě nebo Vám je za poplatek 70 kč dovezeme domů.

Odběrový den máme zatím jeden a to čtvrtek.

Napište nám

Email: [email protected]

Mobil:
Marek Slováček 732 401 496 – alfa farmář
Adriana Slováčková 605 525 071 – zákaznická podpora, komunikace, propagace